Letní hasičský tábor 2021

V termínu 17. - 24. 7. 2021 se konal dětský letní tábor v krásném prostředí chráněné oblasti Mírová pod Kozákovem.

V rámci dětského tábora s hasiči se děti kromě klasických táborových her seznámily s prací hasičů, jejich výstrojí a výzbrojí, dále měly možnost si prohlédnout techniku a vozový park SDH Růžodol I. Součástí aktivit provozovaných na táboře byly i disciplíny z požárního sportu, jako požární útok a silová disciplína TFA. V rámci preventivních programů se děti aktivně účastnily kurzu první pomoci, jehož součástí byly modelové situace zranění a kolapsových stavů a přednáškou vhodného chování u vody s praktickými ukázkami záchrany tonoucího. Další aktivitou byly i ukázky hašení hasicími přístroji.

Tábor byl podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje na rok 2021, Program č. 1.2 Podpora Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Libereckého kraje.